Урок № 35. КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2
Мета:
• навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
• розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
• виховна: виховувати старанність, відповідальність.
Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
IV. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
І варіант
Початковий рівень
1. За жанром «Тополя» Т. Шевченка є...
А піснею; Б притчею;
В баладою; Г байкою.
2. Твір «Гуси-лебеді летять...» М. Стельмах присвятив...
А своїм батькам; Б сину Ярославу;
В дядьку Себастьіну; Г своєму дитинству.
3. Оцінку «посередньо» Климко мав.
А із математики; Б із читання;
В із письма; Г з історії.
Середній рівень
1. Установіть відповідність між художнім засобом та його назвою.
1 «Мені так любо, любо стало, Неначе в Бога.» | А епітет |
2 «Ягня, здається, веселилось» | Б метафора |
3 «Полюбила чорнобрива козака дівчина» | В персоніфікація |
4 «Мов прокинувся, дивлюся: Село почорніло» | Г порівняння |
2. До якого жанру належить твір Володимира Малика «Таємний посол»? Свою думку обґрунтуйте.
3. Коротко розкажіть про те, як Сафар-бей дізнався про те, що він насправді Ненко.
Достатній рівень
Через що «Заповіт» Т. Шевченка вважають твором, який об’єднує минуле, теперішнє та майбутнє?
Високий рівень
Напишіть твір-мініатюру «Козак журби не має, із біди не плаче» (за твором Володимира Малика «Таємний посол»).
ІІ варіант
Початковий рівень
1. За жанром твір Володимира Малика «Таємний посол» є.
А баладою;
Б історико-пригодницьким романом;
В притчею;
Г історичною повістю.
2. У рядках
Чуло серце недоленьку,
Сказати не вміло —
використано такий художній засіб...
А порівняння; Б метафора;
В епітет; Г гіпербола.
3. В основу вірша «Мені тринадцятий минало.» Покладено такий художній прийом.
А контраст; Б паралелізм;
В інверсія; Г алегорія.
Середній рівень
1. Назвіть мотиви, покладені в основу поезії «Тополя».
2. Коротко розкажіть про те, як Михайлик поставився до жебрака (М. Стельмах «Гуси-лебеді летять...»).
3. У якому епізоді Гр. Тютюнника найповніше розкривається вдача головного героя?
Достатній рівень
У чому полягає ідея незнищенності справжнього кохання та вірності у творі Т. Шевченка «Тополя»?
Високий рівень
Напишіть твір-мініатюру «Арсен Звенигора — втілення національного духу України».
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Прочитати твір О. Стороженка «Скарб»