Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В.О. Науменко) - 2015 рік

У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Твори зарубіжних письменників

Урок 119. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ «У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ»

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом «У країні світової літератури»; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова, жагу до знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати —

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому,

Хай буде він для нас повчальний —

За це подякуєм йому.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 124)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання казки Льюїса Керролла «Аліса в Країні Чудес».

2. Гра «Дуель»

Учні ставлять одне одному запитання за змістом казки (с. 170).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Який розділ ми завершили вивчати?

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «У країні світової літератури». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування

1. Куди зібралася поїхати мама?

а) До міста;

б) до друзів;

в) до бабусі.

2. Як звали сина тітки Наталки?

а) Сашко;

б) Василько;

в) Володя.

3. Біля кого сиділа Аліса на березі?

а) Біля мами;

б) біля сестри;

в) біля подруги.

4. Що кролик дістав із жилетної кишені? а) Хустинку;

б) годинник;

в) квітку.

5. Яким став зріст Аліси, коли вона випила вміст пляшечки?

а) Півметра;

б) метр;

в) чверть метра.

6. Чим на пиріжку було викладено гарний напис?

а) Намистинками;

б) кремом;

в) родзинками.

Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4б; 5в; 6в.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота в групах

— Складіть розповідь про те, якою могла б бути зустріч Аліси та Мишка і його друга.

4. Гра «Відгадай, чиї це слова»

• Що ж, я з’їм. Якщо від цього стану ще менша — пролізу під дверцятами. Чи так чи інак попаду в сад, то хай буде, що буде. (Аліса. Льюіс Керролл «Аліса в Країні Чудес»)

• Ой, бідні мої вушка й вуса! Як же я спізнююся! (Кролик. Льюіс Керролл «Аліса в Країні Чудес»)

• Тільки вам тут доведеться самим обід готувати. Зумієте? (Мама. Микола Носов «Мишкова каша»)

• Що там варити? Морока сама! З’їмо весь хліб, а на вечерю зваримо каші. Кашу можна без хліба їсти. (Мишко. Микола Носов «Мишкова каша»)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

• Сьогодні на уроці я вчився...

• Мені було цікаво...

• Свою роботу на уроці оцінюю...

• Урок завершую з... настроєм.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 170).