ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
Урок 101. БАБУСЕНЬКО РІДНЕСЕНЬКА. В. ЧУХЛІБ «РАДІСТЬ». Н. ПОКЛАД «ГІСТЬ»
Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
На річці Лука спіймав рака у рукав.
2) Робота над чистомовкою.
Ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі.
2. Читання текстів В. Осєєвої «Сім'я у нас одна», І. Нікітченко «Теплі слова»
III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 44-46)
1. Опрацювання оповідання за В. Чухлібом «Радість» (с. 44)
1) Читання оповідання вчителем.
2) Гра «Так чи ні?».
• Раніше від бабусі Дарини ніхто не встає. (Так)
• Тетянка прокинулася, а бабуся вже надворі. (Ні)
• Очі бабусині усміхаються, обличчя аж світиться. (Так)
• Кіт Рудько забрався на дах і витанцьовує. (Ні)
3) Читання оповідання учнями.
— Яка бабуся у Тетянки? Розкажіть про неї.
— Чому бабуся Дарина завжди радіє?
— А ви вранці прокидаєтеся з радістю?
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння» (с. 45)
— Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте і коли? Запам’ятайте ці слова! Намагайтеся уживати їх щоденно — і станете найласкавішою дитиною.
бабуня бабуся бабунечка бабусечка бабусенька
— Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім — швидко. Читаючи, стежте за вимовою.
внук внучатко внучок внучечка внучка
Вивчення вірша «Бабусині пиріжки»
— Прочитайте вірш «Бабусині пиріжки», рухаючись за стрілочками.
— Потренуйте пам’ять. Прочитайте вірш тричі. Відведіть погляд і розкажіть вірш.
3. Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай» (с. 46)
1) Виразне читання вірша Н. Поклад «Гість».
— Виразно, з інтонацією, прочитайте вірш.
— Хто гостював у бабусі?
— З яких слів можна дізнатися, що бабуся любить онучку?
— Як прочитати останні рядки, щоб передати бабусині почуття до внучки?
2) Робота за малюнком.
— Хто зображений на малюнку?
— Як ставляться один до одного бабуся і внучка?
— Складіть речення.
— Що ви можете розповісти про свою бабусю?
3) Читання вірша Л. Шостак.
— Про кого цей вірш?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які твори опрацювали на уроці?
— Чого вони навчають?