Українська літератураТеоріяКаталог авторів5-12 класПартнери

Біографії
Реферати та статті
Скорочені твори
Твори 12 класів
Твори 11 класів
Нелітературні твори
Конспекти уроків
Хрестоматія
Критика
Аудіокниги
Велика Перерва
Увага "АКЦІЯ"
Інші предмети











Наш сайт купує конспекти уроків з української та зарубіжної літератури
Реферат, курсова, контрольна, дипломна робота, твір. Скористайтесь пошуком. Ви знайдете всі необхідні матеріали. =>>>>>>>>

7 клас
ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ФАНТАСТИКА І РОМАНТИКА

Чому я люблю читати науково-фантастичні твори

Серед великої кількості художніх творів значне місце посідають науково-фантастичні твори. Я дуже люблю читати їх, бо в них розповідається про найзаповітніші мрії людини, найсміливіші її бажання, світ зображений більш досконалим, гуманним. У них я прочитала про дивовижні відкриття, можливості підкорення людиною природи, побачила картини майбутнього, відчула досконалість людського розуму. Читання науково-фантастичних творів дало дуже багато для мого розумового розвитку, творчої фантазії.

Фантастика — це мрії про те, чого, як правило, на даний момент немає. Але в основі науково-технічного прогресу лежать, можливо, ті самі фантастичні ідеї, початок яких сягає у сиву давнину — казки.

Ми не раз чули у народних казках про чоботи-скороходи, чарівне дзеркальце, килим-літак, піч, на якій можна пересуватися. Нам здавалося це таємничим, дивним, чарівним і навіть нездійсненним. Але зараз ми знаємо, що це прообрази сучасних видів транспорту — автомобіля, літака, підземних і наземних видів транспорту. Не дивує нас і телевізор, телефон, комп'ютер, надзвукові літаки і космічні ракети, міжпланетні станції. Дійсність перевищила навіть найсміливіші фантастичні мрії. Фантастика — це більш досконала форма мрії людини, ніж казка. Вона спирається на технічне рішення вигаданої мрії, пропонує шляхи її здійснення.

У першій половині XIX століття у світовій літературі з'явився цілий напрям — наукова фантастика. Автором всесвітньо відомих «романів науки» «Капітан Немо», «2000 льє під водою» був Жуль Берн. Науково-фантастичні твори писав і А. Конан Дойл: «Голубий карбункул», «Загублений світ», «Отруєний пояс» та інші.

Усьому світові широко відомий як письменник-фантаст Г. Веллс, який ще на початку минулого століття зумів передбачити великі майбутні відкриття, пов'язані з освоєнням космосу, визначну роль авіації, а також стверджував відповідальність учених за свої відкриття: вони мають застосовуватися лише на користь людині. Велику популярність мають такі його твори, як «Перші люди на Місяці», «Війна світів», «Машина часу», «Людина-невидимка» тощо.

Письменники-фантасти активно впливали на розум людини, стверджували передові ідеї. В основі майже всіх їх творів лежало наукове відкриття. Г. Веллса, наприклад, називали піонером наукової фантастики, яка набула поширення у XX столітті. У той же час наукові прогнози Веллса, які здавалися у свій час фантастичними, стали сьогодні реальністю, особливо у зв'язку з виходом людини у відкритий космос та освоєнням космічного простору. Відомий також твір американського письменника-фантаста Р. Бредбері «450° за Фаренгейтом».

А в наш час у нашому рідному місті Харкові існує науково-дослідний Інститут низьких температур, наукові відкриття якого відомі всьому світові.

Отже, науково-фантастичні твори є не тільки цікавими, а й корисними для формування інтелекту людини та її характеру. І я всім раджу їх читати.


Яndex
 
Loading...
Google