Йоґан Крістоф Фрідріх Шіллер народився у Німеччині в той час, коли країна була поділена на дрібні герцогства. У кожному мало місце беззаконня герцогів.
У творах Шіллера, який потерпав від подібного свавілля, порушувалась проблема деспотизму, залежності однієї людини від волі іншої, викривався цинізм тиранів. Темі людської гідності присвячено баладу „Рукавичка”.
Героїня твору – юна Куніґунда, заради примхи ладна була пожертвувати життям лицаря Делоржа, який палко її кохав. Самозакохана дівчина навмисно кинула на арену до хижих звірів рукавичку і звернулася до юнака з проханням довести своє палке кохання до неї – дістати з арени рукавичку. Виконуючи волю коханої, лицар йде-таки до хижаків. Усі, хто став свідком такого сміливого вчинку, були в захопленні від його рішучості. Більше за всіх раділа Куніґунда : присутні побачили, який мужній лицар кохає її і ладен виконати будь-яку її забаганку.
Але Делорж мав іншу думку. Без сумніву, почуття його до дівчини були гшлибокими. Йому притаманні були також гордість, честь і мужність, що змусила героя піти на арену. Але тепер лицар зрозумів, що ця дівчина не варта його кохання, бо не цінує життя інших. Оточуючі для Куніґунди – іграшки. Делорж показав юній красуні, що він не маріонетка в її руках, має почуття власної гідності. Юнак кинув рукавичку в обличчя Куніґунді, наче повернув їй виклик.
У переважній більшості балади мають трагічний фінал. Така ознака цього жанру. Але Шіллер відступив від правил, залишивши лицаря живим. Саме таким чином поет утвердив цінність людського життя.
Петров Олександр