загрузка...
Зарубіжна літератураТеоріяКаталог авторів5-12 класПартнери
Біографії
Нові скорочені твори
Cкорочені твори
Статті
Твори 12 класів
Шкільні твори
Новітні твори
Нелітературні твори
План уроку
Народна творчість
Казки та легенди
Давня література
Український етнос
Аудіокнига
Велика Перерва
Актуальні матеріали
Увага "АКЦІЯ"
Інші предмети











Компьютерная и бизнес литература от лучших издателей по лучшим ценам


Наш сайт купує конспекти уроків з української та зарубіжної літератури
Реферат, курсова, контрольна, дипломна робота, твір. Скористайтесь пошуком. Ви знайдете всі необхідні матеріали. =>>>>>>>>

Творчі роботи наших відвідувачів


Автор: Олег Качур

Сторінка світової поезії. Федір Тютчев…

«Ви знаєте хто мій найулюбленіший поет?» - запитав якось Лев Толстой і сам відповів: «Тютчев».

Федір Тютчев – російський письменник. Його дитинство пройшло в Москві. Розпочав свою діяльність з дванадцяти років, переклавши твори Горація. У 1819 році вступив на словенське відділення Московського університету. Починаючи з 20 – 30 років дев’ятнадцятого століття в російських журналах, альманахах з’являються його вірші. Була видана збірка «Вірші надіслані з Німеччини».

Світогляд Тютчева сформувався під впливом німецького філософа Шилінга, в якого поет перейняв постановку питання про співвідношення індивідуального й загального. Завдання особистості подолати це протистояння, інакше вона не зможе реалізувати свої творчі можливості.

Погляд Тютчева космічний й катастрофічний. Зір ліричного героя прикутий до величезних природних явищ і катаклізм, на тлі яких він відчуває свою розгубленість і водночас захват.

Коли настане смертна мить природи

І склад частин зруйнується земних, -

Все досі з гримне, знов покриють води

І лик Господній зобразиться вмить.

Один із центральних мотивів лірики письменника – кохання. Воно асоціюється зі стражданням, душевних бажань, непорозумінням, сльозами. Образ кохання в Тютчева трагічний.

Які ж убивчі ми в коханні,

Бо губимо серед нестям,

Осліплі в пристрасті захланній,

Усе, що наймиліше нам!

Природа в поета постає конфліктивною, сповненою динаміки, катастрофічності. У зображених краєвидах відчувається дія стихій, що визначають долю людини. Він змальовує такі моменти, коли один проміжок часу закінчується, а другий починається.

Дійсність, «реальність життя», сприймалася з поетом як безнастанне протиборство ворогуючих сил. Любов’ю до життя пронизано багато віршів поета. Для відтворення складного світу людської душі письменнику часто слугують образи природи: квітуючий світ, блакитного неба та «співаючих дерев». Такі зіставлення, порівняння, викликають читачеві нові, незначні асоціації, розкривають рух внутрішнього життя.

Однією з ключових для розуміння художнього світу Тютчева є поезія «Silendiut». Вона виражає одне з основних переконань поета – людина непоправно самотня. Причина цього є не в її трагічній помилці або нездатності людей зрозуміти її, а в тому, що її не вистачає слів виразити себе, свій духовний стан. Вона несе дивно прекрасне знання про світ, його барви, почуття, і мрії, але розповісти про них не може через недосконалість мови.

Його поезія наповнена великим духом емоцій, переживань. Він глибоко зображує усі події у своїй творчості. Він геній російської поезії, яку читатимуть, пам’ятатимуть, перейматимуться нею ще багато років.

Він є автором прекрасних віршів про природу. Тютчев зображує природу з певним контрастом емоцій.

У його поезії присутній романтизм, філософія, ідеалізм, деякий нахил до імпресіонізму, що ще раз утверджує Тютчева, як новатора, як представника символістів у російській поезії. Він був глибоким пронизливим мислителем, творчістю якого пишається вся Росія.

«У нього не те, що мисляча поезія - а поетична думка» - говорив про Тютчева І.С. Аксаков. У своєму колі поетів Тютчева поважали за його проникливу думку, цілісне зображення героя і його переживань.

Тютчев збагатив російську літературу низкою поезій, які читали і читають всі покоління з великим задоволенням. Він порушує різні теми: добро і зло, слово і діло, людські почуття, природа, доля, кохання. Образна система лірики поета являє собою надзвичайне гнучке поєднання, які справляють на поета цей світ.

Творчість Тютчева позначена глибокою філософією думки та здатності проникати в таємничі природи і людської душі, приречені на земне існування на тлі універсального природного життя. Проникливий лірик – мислитель, він був майстром російського вірша, який падав традиційним розміром на звичайного ритмічного розмаїття.


Яndex
 
Loading...
Google