Урок № 15. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1
Мета:
• навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
• розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
• виховна: виховувати старанність, відповідальність.
Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ
ІІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
IV. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
І варіант
Початковий рівень
1. Розпач і біль матері за сина, який збирається в козацький похід, передано в пісні.
А «Гомін, гомін по діброві»; Б «Ой на горі да женці жнуть»;
В «Стоїть явір над водою»; Г «Над річкою бережком».
2. Рядок коломийкового вірша має.
А 10 складів; Б 12 складів;
В 14 складів; Г 16 складів.
3. Події, описані в повісті І. Франка «Захар Беркут», відбувалися.
А у XII ст.; Б у XIII ст.;
В у XIV ст.; Г у XV ст.
Середній рівень
1. Установіть відповідність між художнім засобом та його назвою.
1 «Мені так любо, любо стало, | А епітет |
Неначе в Бога.» | Б метафора |
2 «Ягня, здається, веселилось» | В порівняння |
3 «Полюбила чорнобрива коза- | Г персоніфікація |
ка дівчина» | |
4 «Мов прокинувся, дивлюся: | |
Село почорніло» |
2. Назвіть ознаки балади.
Достатній рівень
Напишіть характеристику Тугара Вовка.
Високий рівень
Напишіть міні-твір «Зрадництво — найбільш ганебна риса».
ІІ варіант
Початковий рівень
1. У наведеному уривку з твору Т. Шевченка «Тополя»: «Чуло серце недоленьку, Сказати не вміло» використано такий художній засіб.
А порівняння; Б метафору;
В епітет; Г гіперболу.
2. За жанром твір І. Франка «Захар Беркут» — це...
А історичний роман; Б історична повість;
В пригодницький роман; Г оповідання.
3. Коломийки найбільш поширені.
А в Західній Україні; Б у Східній Україні;
В в Північній Україні; Г в Південній Україні.
Середній рівень
1. Установіть відповідність між темою пісні та її назвою.
1 1 Відтворення складної долі чумаків 2 2 Туга матері за сином 3 3 Відтворення суму козака за рідною країною, його смерть на чужині 4 4 Проводи війська запорізького | А «Гомін, гомін по діброві» Б «Стоїть явір над водою» В «Ой на горі та й женці жнуть» Г «Ой у степу криниченька» |
2. Назвіть проблеми, порушені у творі І. Я. Франка «Захар Беркут». Достатній рівень
Що об’єднує всі різновиди суспільно-політичних пісень?
Високий рівень
Напишіть міні-твір «Автобіографічність творів Т. Г. Шевченка».
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Прочитати першу книгу тетралогії «Таємний посол» — «Посол Урус-шайтана».