Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В.О. Науменко) - 2015 рік

У КРАЇНІ ГУМОРУ

Гумористичні твори

Урок 102. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ «У КРАЇНІ ГУМОРУ»

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом «У країні гумору»; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 105)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні в парах повертаються одне до одного і переказують зміст оповідання Григора Тютюнника «Біла мара».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Який розділ ми завершили вивчати?

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «У країні гумору». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування

1. Кого злякався Толя-хвастунець?

а) Миші;

б) ящірки;

в) кота.

2. Що мив павучок — рудий бочок?

а) Ніжки;

б) спинку;

в) вусики.

3. Біля якого міста мешкала Стонога?

а) Сміла;

б) Веселе;

в) Біла.

4. Бекас — це птах:

а) болотяний;

б) лісовий;

в) степовий.

5. Як прозивали діда Арсена?

а) Бушля;

б) Мушля;

в) Карась.

6. Яка тварина налякала діда Арсена?

а) Їжак;

б) вовк;

в) заєць.

Відповіді: 1б; 2а; 3в; 4а; 5а; 6а.

2. Фізкультхвилинка

Тут трава росте висока,

Тут стежинонька вузька.

Вище руки, вище ноги —

Не проста у нас дорога.

А тепер ідемо боком —

Із підскоком, із підскоком.

Походили на носочках,

А тоді на п’ятках.

Випростали добре спини

І звели лопатки.

3. Гра «З'єднай назву твору з його автором»

«Павучок — рудий бочок»

Грицько Бойко

«Стонога»

Остап Вишня

«Біла мара»

Ірина Жиленко

«Бекас»

Іван Світличний

«Хвастунець»

Григір Тютюнник

4. Гра «Хто це сказав?»

• Слово честі, не хвалюся —

Я ні-чо-го не боюся! (Толя. Грицько Бойко «Хвастунець»)

• Та я позавчора Ішов через річку,

Крізь лід провалився

В холодну водичку. (Микола. Грицько Бойко «Викрутився»)

• Досить!

Не пустуйте, час у ліжко! (Павучок. Ірина Жиленко «Павучок — рудий бочок»)

• Годі спати,

Вже давно пора вставати.

Всі, хто спали,

Повставали,

Тільки ми одні проспали. (Мама. Іван Світличний «Я їм про Хому, а вони про Ярему»)

• Клята!

Стій! А де ж це сорок п’ята? (Стонога. Ян Бжехва, переклад Івана Світличного «Стонога»)

• Ухопив, кажеш? Ну неси, неси, погодуй своїх голопуцьків. (Арсен. Григір Тютюнник «Біла мара»)

• Чого ти це сьогодні так рано вернувся? (Арсениха. Григір Тютюнник «Біла мара» )

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

• Сьогодні на уроці я вчився...

• Найбільше мені сподобалося...

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 128).