У КРАЇНІ ДАВНИНИ
МІФИ
Урок 10. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ «МІФИ»
Мета: повторити та узагальнити вивчений матеріал за темою «Міфи»; активізувати словниковий запас; удосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання, розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання.
Хід уроку
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
- Робота над скоромовкою
Гра «Дощик»
Діти читають хором.
- Накрапає дощ (тихо).
- Дощ пускається сильніше (голосніше).
- Злива (голосно).
- Дощ слабшає (тихіше).
- Дощ припинився (читання припиняється).
Ґелґотів гусак на дворі,
Сиділа ґава на коморі,
На ґанку індик ґелґотав.
Ну, хто птахів порахував?
- Артикуляційна вправа «Коник»
Я на конику скачу:
— Цок-цок-цок!
Хочеш, тебе підвезу?
— Цок-цок-цок!
З вітерцем мій коник мчиться:
— Цок-цок-цок!
Дзвінко стукають копитця:
— Цок-цок-цок!
В’ється коникова грива:
— Цок-цок-цок!
Ой, який же я щасливий!
— Цок-цок-цок!
(Присмоктати язик до піднебіння, клацати язиком. Клацати повільно, сильно, тягнучи під’язичну вуздечку. Виконати 10—15разів.)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах. Гра «Дуель»
Учні в групах ставлять одне одному запитання за змістом міфу С. Плачинди «Білобог і Чорнобог». Оцінюють відповіді одне одного.
- МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Яку тему ми завершили вивчати?
— Чому вона має таку назву?
— Які твори цієї теми вам найбільше сподобалися?
— Сьогодні ми ще раз згадаємо прочитані твори, перевіримо здобуті знання.
- СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за рубрикою «Повтори і пригадай»
Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»
Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом теми. Оцінюють відповіді одне одного.
- Гра «Доповни речення»
— Прочитайте речення і доповніть його: про кого чи про що йдеться.
- Цьому дитяті судилося стати богом на ім’я... (Ра)
- То було небачене страховисько, могутнє і спритне. (Змій Апоп)
- Злий, злопам’ятний бог надумав покарати нещадно і смертних... (Зевс)
- ... все чорне — і шкіра, і волосся, і очі. (Чорнобог)
- Фізкультхвилинка
- Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування
- Коли не було ні землі, ні неба, Всесвіт нагадував:
а) космос;
б) безмежний простір;
в) безмежний океан води.
- Ким судилося стати дитяті, яке було сховане в квітці лотоса?
а) Богом Ра;
б) богом Творцем;
в) царем Міносом.
- Ра щовечора мандрує водами підземного:
а) Дніпра;
б) Нілу;
в) Дунаю.
- Сина Зевса звали:
а) Гефест;
б) Гермес;
в) Гвідон.
- Пандора стала дружиною:
а) Прометея;
б) Епіметея;
в) Гермеса.
- Хто зніс біле і чорне яйця?
а) Сокіл;
б) голуб;
в) яструб.
Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6а.
- ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку тему ми завершили вивчати?
— Що вас схвилювало, здивувало у прочитаному?
— Що вас зацікавило найбільше?
— Міфи яких народів ви хотіли би ще прочитати?
VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
На малювати малюнок до міфу, який найбільше зацікавив.