БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 89. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ «МРІЯ ЗБУЛАСЯ». СКЛАДАННЯ УСНОЇ РОЗПОВІДІ НА ТЕМУ «ПРО ЩО ТИ МРІЄШ?»
Мета: закріпити знання учнів про вивчені букви та звуки; вдосконалювати навички читання; збагачувати й активізувати словниковий запас учнів; виховувати наполегливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
В ямі не спиться вусатому сому.
Сому вусатому сумно самому.
2) Робота над чистомовкою.
Ись-ись-ись — в школі гарно вчись.
Мо-мо-мо — в космос летимо.
Ив-ив-ив — мрію він здійснив.
2. Гра «жук-буквоїд»
— Вставте букви, яких бракує.
Доро.и. го.те. ми зустр.ча.мо хл.б.м-с.лл. на виш.вано.у ру.нику.
3. Читання тексту «хороші звичаї»
4. Робота над загадками
• Блакитна хустина, червоний клубок
По хустині качається, людям усміхається. (Сонце і небо)
• Один баранець пасе тисячі овець. (Місяць і зірки)
• Золоте сховалося, а срібне показалося. (Сонце і Місяць)
— Виконайте звуко-буквений аналіз слів місяць, зірки.
— Визначте наголос і кількість складів у словах баранець, срібне, качається.
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 150)
1. Повідомлення вчителя
— Чому зорі світяться? Чому зорі світяться неоднаково? Чому зорі не падають? Що тримає їх на небі? Ці та тисячі інших запитань з давніх-давен цікавили людей. Люди помітили, що небесні тіла знаходяться у певному порядку, і назвали цей порядок космосом. Слово космос у перекладі з грецької мови означає порядок. А людей, які досліджують космос, називають космонавтами. Хто був першим космонавтом у світі?
— Сьогодні ви дізнаєтесь про першого українського космонавта.
2. Опрацювання тексту «Мрія збулася»
1) Читання тексту вчителем.
— Про чию мрію розповідається у тексті?
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Прочитайте оповідання самостійно і запам’ятайте імена космонавтів.
3) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Про що мріяв Леонід Каденюк у дитинстві?
— Що він робив для здійснення своєї мрії?
4) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без «помилки».
Льоня хотів (мріяв) повторити подвиг Юрія Гагаріна. Він гарно (наполегливо) вчився і займався спортом. І свою мрію Юрій (Леонід) Каденюк здійснив. Він побачив нашу українську (рідну) Землю з далекого космосу.
5) Робота за малюнком.
— Розгляньте малюнок у Букварі. Кого і що на ньому зображено?
— Складіть речення. Хто зображений на фотографії?
3. Складання усної розповіді на тему «Про що ти мрієш?»
— У кожної людини існує певна заповітна мрія, до якої вона прагне. Хтось мріє про багатство, хтось — про славу. Один прагне бути гарним, інший — сильним, третій — розумним. Люди мріють стати акторами, музикантами, моделями, політиками, лікарями, хочуть зайнятися бізнесом або присвятити себе науці. А про що мрієте ви? Розкажіть про свою мрію!
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що вам найбільше сподобалося на уроці?