БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 74. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Єє. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ЗАГАДКИ. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ «КИЇВСЬКЕ МЕТРО»
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; формувати навички інтонаційного читання; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати інтерес до професій.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Розучування скоромовки.
Гріє, гріє, припікає,
Всіх у воду заганяє.
2) Робота над чистомовкою.
Сі-сі-сі — будьте впевнені усі,
Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть,
Не-не-не — засяє сонечко ясне,
Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.
2. Гра «хто добре чує звуки [йе]?»
Є єноти
В зоопарку,
Є єхидна,
Заєць є.
У вольєрі
Дуже жарко —
Наш єнотик
Воду п’є.
3. Позмагаймося!
— Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)
— Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)
4. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
• Є сестричка в їжака:
І колюча, і прудка.
Як тварину Називають,
Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)
• Хижий звір живе в ліску
В темно-жовтім кожушку.
На деревах його хата.
Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)
• Він мисливець й ліс пильнує,
Полюванням всім керує. (Єгер)
5. Що роблять люди таких професій?
Маляр — ... (малює);
танцюрист — ... (танцює);
співак — ... (співає);
музикант — ... (грає).
6. Читання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло»
Фізкультхвилинка
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 126-127)
1. Робота над загадками
1) Читання загадки А. Костецького.
— Як назвав метро письменник? (Чарівні сходи)
2) Читання загадки Б. Вовка.
— Як назвав метро письменник? (Незвичайна залізниця)
2. Складання речень за фотографіями
3. Опрацювання тексту «Київське метро»
1) Читання тексту вчителем.
— Про що розповідається у тексті?
— Повторіть, як наголошені слова поїзди, поїздам.
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
— Які поїзди у метро?
— Прочитайте назви видів транспорту.
3) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Чому поїзди у метро мчать дуже швидко?
4) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без помилки.
Мчать під Києвом у тунелях зелені (блакитні) поїзди. Немає ніякого іншого транспорту, крім автобусів (метро). Мчать машини (поїзди) — шлях вільний.
5) Гра «Розвідники».
— Хто більше знайде слів з буквою є?
— Що зображено на фотографіях?
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Що розповісте вдома батькам?