Уроки з української літератури 11 клас

УРОК 27

 

Тема. Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка.

Мета: оцінити рівень розуміння та творчого підходу одинадцятикласників у висвітленні проблем, порушених у творах О. Довженка; формувати уміння і навички логічно висвітлювати власні думки, робити самостійні висновки.

Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення учнів.

Обладнання: літературно-критичні матеріали дослідників творчості О. Довженка, критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма Українська література. 5—11 класи." — К., 2001).

Хід уроку

I.Організаційна частина.

II.Повідомлення теми та мети уроку.

III.Оголошення тем, які пропонуються для написання твору.

1.   "Я народився і жив для добра і любові" (громадянський подвиг О. Довженка).

2.   Гармонія людини і природи у повісті "Зачарована Десна" О. Довженка.

3.   Трагедія українського народу в роки Другої світової війни (за твором "Україна в огні" О.Довженка).

4.   "Щоденник" О. Довженка — викривальний документ тоталітарної системи.

IV.Ознайомлення з літературно-критичними матеріалами, які можуть допомогти у написанні твору, та вимогами до учнівського твору.

1.          Полум'яне життя: Спогади про Олександра Довженка. — К., 1973.

2.          Куценко М. Сторінки життя і творчості О. Довженка. — К., 1975.

3.          Плачинда С. Олександр Довженко: Роман. — К., 1980.

4.          Вдовенко Л. Відображення світогляду наших предків у повісті О. Довженка "Зачарована Десна"//Дивослово. — 1999. — № 11. — с. 42-45.

5.          Коваль М. Справа О. Довженка // Український історичний журнал. — 1964.-№ 4.-С. 108-119. .

6.          Рильський М. ...Вбила ненависть і зло: Доля кіноповісті О. Довженка "Україна в огні"//Літературна Україна. — 1980. — № 1. — С. 3.

7.          Слоньовська О. Але душа моя вільна? О. Довженко через призму його "Щоденника" //Дивослово. - 1996. — № 9. — С. 39-42.

8.          Степанишин Б. Дивосвіт Олександра Довженка. — К., 1994.

V.Систематизація матеріалу. Складання плану.

VI.Написання твору.