загрузка...
ЗНО 2015 Шкільні твори Нелітературні твори Каталог авторів Скорочені твори Конспекти уроків Підручники
5-11 клас
Біографії
Нові скорочені твори
Cкорочені твори
Статті
Твори 12 класів
Шкільні твори
Новітні твори
Нелітературні твори
Підручники on-line
План уроку
Теорія літератури
Народна творчість
Казки та легенди
Давня література
Український етнос
Аудіокнига
Велика Перерва
Контакти
Зарубіжна література
Інші предмети
Сочинения на русскомзагрузка...


Яндекс.Метрика Яндекс цитирования

Стислий виклад твору

АНТІН ЛОТОЦЬКИЙ
Михайло-семиліток

Було це за часів, коли на нашу землю нападали печеніги. Князював у золотоверхому Києві Володимир. Був у нього син Михайлик. Хоч малому лише сім років, але він вже був славним стрільцем і вершником. Любив його весь народ.

Якось печеніги великою силою облягли Київ. Б'ють у мури, стріляють, а не можуть подолати киян. Спитали у ворожбитів. А ті й кажуть, що не взяти міста ворогам, поки буде там Михайло-семиліток. Бо він — «душа народу, його сила». І порадили послати гінців до князя Володимира та запропонувати йому віддати князенка у заклад печенігам за те, що вони відступлять від Києва. Якщо ж Володимир не захоче ризикувати сином, то треба заслати до міста чорних духів, які вмовлять киян — ті ж бо не знають, яке багатство в себе мають. Довго думав-мучився князь, не знав, що робити, а чорні духи й нашептали йому, що треба скликати віче (народні збори).

Скликали віче, а між народом уже ходять невидимі чорні духи й підмовляють: «Нічого князенкові не станеться, у полоні до нього добре ставитимуться, а місто позбудеться облоги».

А тут ще й брат Михайлика, Лихослав — страшний та злий — виступив, нібито про городян дбаючи, порадив віддати у заклад хлопчика, намірившись самому стати паном в цілій Україні.

Засмутився Михайлик-семиліток, дізнавшись про рішення віче. Виступив він перед громадою й докорив киянам, бо не знають вони, що роблять.

Узяв коня, в якого тієї ж миті виросли крила, проїхав через Золоті ворота, підхопив їх — і давай ворогів бити. Побив усіх та й поїхав далеко-далеко. Поставив там Золоті ворота й стереже їх до слушного часу. Сидить там і не старіється — усе такий же семиліток.Коментар

Казка А. Лотоцького утверджує думку про безсмертність душі людини, про силу, яка в ній криється. Кияни, брат Лихослав та й сам Володимир піддалися намові чорних духів, хотіли віддати найдорожче - душу народу. І тільки чарівні сили Михайлика-семилітка врятували їх і від ворогів, і від зла у своїй власній душі.

загрузка...

Яndex
 
загрузка...
Google