загрузка...
ЗНО 2015 Шкільні твори Нелітературні твори Каталог авторів Скорочені твори Конспекти уроків Підручники
5-11 клас
Біографії
Нові скорочені твори
Cкорочені твори
Статті
Твори 12 класів
Шкільні твори
Новітні твори
Нелітературні твори
Підручники on-line
План уроку
Теорія літератури
Народна творчість
Казки та легенди
Давня література
Український етнос
Аудіокнига
Велика Перерва
Контакти
Зарубіжна література
Інші предмети
Сочинения на русскомзагрузка...


Яндекс.Метрика Яндекс цитирования

Творчі роботи наших відвідувачів


Автор: Олена Акульшина
Твір на тему

«Міщанин у дворянстві» – сатира на дворянство та неосвічених буржуа

Згідно зі словником, сатира – це «нещадне, нищівне переосмислення обєкта зображення, що закінчується сміхом». Значить, Мольєр мав зобразити дворянство й буржуа так, щоб вони справляли комічний враження саме як люди певного соціального класу. Іще одна мішень – абсолютистська монархія, яка й існує ще тільки завдяки арістократії, яка занепадає, та буржуазії, котра ще не набрала сили. І піддаючи осміянню опору держави, чи не піддаємо ми осміянню й саму державу?

Отже, в одному місті живе чоловік на імя Журден. Він буржуа, але соромиться своєї приналежности до цього класу й хоче ввійти до аристократичного середовища. Він хоче стати справжньою людиною дворянської культури, вищої за буржуазну. Саме тому в його помешканні з’являються учителі музики, філософії, фехтування, танців, і він дедалі більше хоче стати дворянином. Однак висміюється не це, адже пристрасть неосвіченого містянина до знань гідна похвали. Але кожен, хто зіткається з аристократією, захворює на аристократичну хворобу безчестя: такі, наприклад, учителі. І це тому, що у високій культурі аристократії вже є отрута розкладання та моральної неохайности. Ця отрута й уражає Журдена.

Відмінна память дозволяє йому назавжди засвоїти те, що не встигли розповісти вчителі. Тверезий розум спрямовує його на вивчення краснопису, від якого в будь-якому разі буде практична користь. Він бачить красу освіти в можливостях широкого спілкування, що відкриваються перед ним; він захоплюється чужими знаннями та благоговіє перед наукою. Але ж не ці якості висміює Мольєр у творі.

Звісно, з погляду буржуа Журден заслуговує на насмішку, бо і гроші з дому йдуть, і бізнесу це заважає…. Істинну освіченість він переплутав із зовнішнім лоском, але чого ще він міг навчитися в графа та маркізи? Треба було краще обирати собі приклади для наслідування, а ще краще було б іти своїм шляхом, не запозичувати чужу культуру, а створювати свою.

От і виходить, що висміюються аристократи, а міщанина розкритиковано за те, що не зберіг досить здорового глузду, не оцінив своїх великосвітських приятелів за їхніми властивостями, а повірив в їхню «блакитну кров». Це й призвело до ситуації, коли Журден пошився в дурні, тож думати про майбутнє все-таки треба…


загрузка...

Яndex
 
загрузка...
Google