Зарубіжна література Теорія Каталог авторів 5-12 клас Контакти Партнери
ЗНО 2014
Біографії
Нові скорочені твори
Cкорочені твори
Статті
Твори 12 класів
Шкільні твори
Новітні твори
Нелітературні твори
Підручники on-line
План уроку
Народна творчість
Казки та легенди
Давня література
Український етнос
Аудіокнига
Велика Перерва
Актуальні матеріали
Інші предмети
Сочинения на русскомзагрузка...
загрузка...


Яндекс.Метрика Яндекс цитирования


Конспекти уроків російською мовою
Реферат, курсова, контрольна, дипломна робота, твір. Скористайтесь пошуком. Ви знайдете всі необхідні матеріали. =>>>>>>>>

8 КЛАС
ТВОРИ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Сила...

Твір роздум

Всі ми знайомі з таким поняттям, як сила. Сила може бути фізичною, вона визначає рівень фізичної підготовки кожного з нас. Але окрім сили фізичною, існують інші поняття, як сила характеру, сила духу, сила волі та інші.

Сила — з цим маленьким словом пов'язана безліч чеснот і пороків, помилок і істин, радощів і бід.

З одного боку, сила породжує пошану, владу, відчуття власної гідності. Але, з іншої — владу, що спирається на грубу силу, люди ненавидять, пошана тих, що оточують легко переходить в лестощі або заздрість, відчуття власної гідності обертається себелюбством і чванливістю.

Пригадаєте, як захоплювали нас герої казок Ілля Муромець, Людина-Гора, богатирі. Крім незвичайної сили вони володіли і незвичайною добротою. Без коливань силачі вставали на захист рідного міста, відстоювали спокій і щастя людей, боролися із Злом в ім'я Добра.

Ми зростаємо, дорослішаємо і бачимо життя, на жаль, не казковою, а такий, яка вона є. Рейнжери, які крушат все підряд, не замислюючись, готові накинутися на будь-якого, хто ним не до вподоби. Вони чваняться своєю силою, але це сила м'язів — і не більш. їх сила так само сліпа і жорстока, як та, що проводить в надрах Землі тектонічні зрушення, піднімає величезні хвилі в океані.

Сили стихії позбавлені людського сенсу, вони нелюдяні. Але людина на те і має розум, щоб олюднити свою силу, одухотворити її ідеєю Добра, Справедливості, Великодушності.

Великодушність часто плутають з поблажливістю. Але сенс цих слів не однаковий.

Я поблажливий. Значить, я опустився на рівень іншої людини, яку виділив в розряд «нижчих» в порівнянні зі мною, залежних від мене, збиткових. Я сильний, великий, зглянувся до нього, і я демонструю свою милість.

Я великодушний. Значить, я дбайливо піднімаю людину на свій рівень, намагаюся поглянути на світ його очима, тому що я поважаю його. Я ділюся з ним тим, що у мене є, і роблю це таємно від усіх, ненав'язливо і непомітно.

Поблажливість — одинична, одномоментна дія: зарозуміло зглянувшись, отримати подяку за надане заступництво і тут же викреслити з пам'яті цю людину.

Великодушність — це властивість людини, вона або є, або її немає.

Ви, напевно, відчували на собі і поблажливість, і великодушність. Поблажливість, проявлена до людини, часто принижує його. Великодушність прославляє.

Чи зуміємо ми відгукнутися душею? Відгукнемося — і самі як би чистіше станемо. Ось і виходить, що життєва наша сила в нас самих, а все, що навколо — це всього лише картинки з вулиці.

Адже кожен інструмент по-своєму звучить, і у людини в душі є такі струни, яким завжди треба дозволяти звучати. Ми люди, а значить, уміємо співчувати, відгукуватися. Давайте будемо великодушними! Великодушність одухотворяє силу, робить її доброю, людяною, привабливою.

Сила без великодушності потворна. Пам'ятаєте, професор Моріарті у Конана Дойля не викликає симпатії, тому що сила його, пронизана ненавистю, спрямована на зло, яке обертається у результаті проти самого Моріарті.

Сила і великодушність тісно пов'язані між собою. У скрутну хвилину, в екстремальній ситуації люди тягнутися до сильного за підтримкою, сподіваючись знайти в ньому опору. Але сильний від цього нічого не втрачає, адже великодушність робить людину ще сильнішою.

загрузка...
загрузка...

Яndex
 
загрузка...
Loading...
Google