Підручники Зарубіжна література Теорія Каталог авторів 5-12 клас Контакти Партнери
ЗНО 2014
Біографії
Нові скорочені твори
Cкорочені твори
Статті
Твори 12 класів
Шкільні твори
Новітні твори
Нелітературні твори
Підручники on-line
План уроку
Народна творчість
Казки та легенди
Давня література
Український етнос
Аудіокнига
Велика Перерва
Актуальні матеріали
Інші предмети
Сочинения на русскомзагрузка...
загрузка...


Яндекс.Метрика Яндекс цитирования


Конспекти уроків російською мовою
Реферат, курсова, контрольна, дипломна робота, твір. Скористайтесь пошуком. Ви знайдете всі необхідні матеріали. =>>>>>>>>

6 КЛАС
ТВОРИ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Прикмети

Твір-дослідження

Влітку я була у бабусі в селі і розпитувала всіх друзів і сусідів, про які прикмети вони можуть розповісти. Ось що я дізналася:

Їсти з тріснутого, розбитого посуду — до нещастя, до життя, що «тріснуло».

Розбитий посуд завжди символізував збитковість, нещастя — за винятком тих випадків, коли її били умисне (наприклад, на весіллі). Суть цієї прикмети в психологічному плані така: тріснутий посуд тримає господиню в напрузі, примушує згадувати про ситуацію, в якій її зіпсували. Природно, що це лише додає засмучень. Але ще важливіше інше: посудина з тріщиною може розбитися у будь-який момент — і ви виявитеся ошпареним кип'ятком, супом і тому подібне.

Не бери чужу носову хустку — з нею і чужі сльози до тебе перейдуть.

Якщо ж тобі подарували нову носову хустку, дай символічний викуп, хоч би копієчку. Взагалі будь-яка чужа річ народом наділяється особливістю зберігати пам'ять про свого власника. Вважається, що дзеркало пам'ятає осіб своїх попередніх господарів, віник — свого домовика і т. д. Не виключення і носова хустка. Можна сказати також про чисто гігієнічний сенс, закладений у прикмету: не треба користуватися чужою носовою хусткою (як і рушником, гребінцем) задля уникнення інфекції.

Хочеш гаманець подарувати — поклади в нього монету або купюру, щоб він ніколи порожнім не був.

Це відноситься буквально до всіх речей, які призначені для того, щоб в них щось зберігалося, вони чимось заповнювалися. Так само не рекомендується дарувати порожніми сумки, валізи, навіть посуд. Узявши ненадовго сковороду, сусідка повертала її з тим, що пеклося в ній, найчастіше з млинцем. Вважається, що річ відразу повинна звикати до того, що не можна бути порожньою.

Після заходу сонця ні грошей, ні речей у борг не дають: повернення не буде.

Захід сонця символізує настання тимчасового царства пітьми, темних сил, які тільки того і хочуть, щоб посварити людей. Після заходу сонця не дозволялося також розрізати нову хлібину, викидати сміття і так далі. Іншими словами, не можна ні починати нової справи, ні виносити що-небудь з будинку (захищеного простору) за його стіни, за поріг, бо це — в збиток.

Щоб гроші водилися, треба дивитися на місяць, що тільки-но народився, тримаючись при цьому за гроші або за золото.

В даному випадку мається на увазі асоціація з місяцем, що росте: він буде рости — і гроші додаватимуться. Повний місяць нагадує велику монету, а світло її схоже на колір дорогоцінних металів, що і сприяло появі прикмети.

Порожню пляшку на столі не тримай — грошей не буде.

Прикмета відноситься до будь-якого порожнього посуду, бо він вже вичерпав свої функції. На містичному рівні це пояснюється тим, що в порожню пляшку може вселитися нечиста сила («святе місце порожньо не буває»). З цієї причини господині на ніч перевертають догори дном каструлі, горщики, банки, якщо вони порожні.

Білизна ненавмисно навиворіт надів — проси домашніх по спині постукати, інакше битим будеш.

Надіти щось навиворіт — означає запропонувати зовнішньому, ворожому світу те, що зазвичай охороняється, оберігається, захищається. Іншими словами — стати беззахисним. Прохання до домашніх постукати по спині — свого роду знак, що тебе вже били і за цю помилку другий раз карати не треба. Якщо відійти від містичних тлумачень, то, природно, людина, яка ходить весь день у надітому навиворіт одязі, відчуває дискомфорт.

загрузка...
загрузка...

Яndex
 
загрузка...
Loading...
Google